O wyboru barwy podkładu do twarzy

Makijaż brwi

Makijaż brwi stanowi dla ciebie nieznany rejon  i myślisz, że nigdy nie nauczysz się go prawidłowo wykonywać? Miast od razu zakładać swoją porażkę, rozpocznij ćwiczyć, bo to właśnie praktyka formuje eksperta. A ów rodzaj makijażu tylko na pierwszy rzut oka wygląda na nieprosty. W rzeczywistości, kiedy już ogarniesz pewne podstawy, będziesz potrafiła pomalować swoje brwi w ciągu tylko kilku minut – i to nawet w czasie podróży pociągiem do pracy.

Daruj sobie jednakże trochę czasu na owe ćwiczenia. Jeśli dzierżysz pomadę bądź cień do brwi po raz pierwszy w życiu, nie powinnaś raczej robić sobie nimi makijażu, jeżeli za kilka minut musisz wyjść do pracy lub na zakupy. Wyselekcjonuj sobie wolny dzień w tygodniu i to właśnie wtedy zasiądź na spokojnie przed lustrem i sprawdź, jakie wrażenie robią twoje brwi, jeżeli są pomalowane. Musisz nauczyć się podkreślać ich naturalny kształt i ogólny wygląd. Jeżeli uda ci się odpowiednio pomalować brwi, kształt twojej twarzy z razu ulegnie poprawie, a spojrzenie nabierze wyraźniejszej głębi.

Istnieją różne kosmetyki do brwi – m.in. pomady, kredki czy żele – wszakże zanim rozpoczniesz nabywanie i próbowanie owych wszystkich wyrobów, winnaś sięgnąć raczej po podstawowe akcesorium, jakim jest typowa prosta szczoteczka do brwi. Zacznij ją po prostu opanowywać. Na nakładanie koloru przyjdzie jeszcze czas, a na początku spróbuj zaprzyjaźnić się ze swoimi brwiami i zacznij je codziennie czesać. Możesz również nakładać na nie niedużą ilość specjalnego żelu lub zwykłej wazeliny i dopiero wtenczas zaczesywać je w kierunku ucha. Włoski, które występują od wewnętrznej strony oka, spróbuj natomiast kierować ku górze. Dzięki temu uzyskają one bardziej naturalny wygląd.

Metod robienia makijażu brwi jest natomiast tak dużo. Trudno rzec, jaka z nich byłaby dla ciebie najwłaściwsza. Musisz je – niekoniecznie wszystkie, po prostu sprawdzić na sobie i zobaczyć, która technika jest dla ciebie najlepsza. Sprawdź również różne kosmetyki do brwi i nie limituj się tylko do tradycyjnej kredki. Najprawdopodobniej dużo lepszy rezultat osiągniesz w momencie, jak pokryjesz włoski pomadą o ciemniejszej barwie.

Wybór barwy podkładu. Zamierzając uzyskać jak najbardziej naturalny efekt, musimy szczególną wagę przyłożyć do doboru właściwego odcienia fluidu. Popatrzmy, jakie mamy alternatywy.  Następnie wykorzystajmy poniższe porady, by sięgnąć po artykuł, który odpowiednio zadziała na naszą urodę.

Zanim jednakże rozpoczniemy swoje poszukiwania, przyjrzyjmy się raz jeszcze swojej cerze i spróbujmy samodzielnie określić jej ogólny rodzaj. Wyodrębniamy trzy podstawowe typy skóry. Są to: cera tłusta, mieszana i sucha. Istnieją specjalne podkłady do twarzy dostosowujące się do każdej z nich, ale zanim z któregoś z nich skorzystamy, nieodzownie uprzednio sprawdźmy jego barwę. Kolorowe kosmetyki występują niejednokrotnie w różnych tonacjach. Zazwyczaj jest ich kilka lub kilkanaście do wyboru, stąd każdej barwie musimy przyjrzeć się z bliska, a potem wybrać trzy takie odcienie, które według nas będą najbardziej zbliżone do naszej naturalnej cery. Następnie powinnaś przetestować wybrany podkład do twarzy. Uważaj jednak na to, gdzie go aplikujesz. Nie powinnyśmy go sprawdzać na skórze dłoni. Jeżeli wszelako już musimy to zrobić, gdyż udałyśmy się do drogerii w pełnym makijażu i nie chcemy go z siebie zmywać, pamiętajmy, by podkład do twarzy nałożyć na zewnętrzną część ręki. Nader dobrze jest weryfikować podkład przez nałożenie go na linię żuchwy. Wtedy sprawdzimy, czy harmonizuje on z kolorem szyi. Bo wbrew pozorom koloru podkładu nie dopasowujemy do koloru twarzy. Jest to istotny błąd.

Istnieją też pewne bardziej specjalistyczne podkłady do twarzy, które za sprawą swoich nietypowych odcieni kolorystycznych potrafią skutecznie radzić sobie z maskowaniem małych i dużych przebarwień. Najczęściej są one w tonacji żółtej. Znakomicie chowają zaczerwienienia i inne przebarwienia. Jeżeli takich niedoskonałości mamy sporo na twarzy, unikajmy podkładów o różowym zabarwieniu, albowiem one jedynie wyeksponują defekty naszej cery.

https://www.makijaz.info.pl/medytacja-metoda-wima-hofa/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.