Olśniewająca roślina

 Jakie czynniki sprawiły, iż ten śródziemnomorski dar natury stał się tak popularny na całym świecie?
Lawenda to przede wszystkim olśniewające kwiaty, będące źródłem cennych dla naszego zdrowia olejków eterycznych. To również fitosterole, garbniki oraz kwasy organiczne, które mogą dobrze wpływać na nasz organizm. Jakie przypadłości można zwalczać za pomocą lawendy?
Lawenda, jako roślina lecznicza, wykorzystywana jest przede wszystkim w aromaterapii. Z jej mocy mogą korzystać te osoby, które szukają naturalnego sposobu na uspokojenie, i ci, którym życie utrudniają bolesne skurcze. Olejek lawendowy ma z kolei właściwości dezynfekujące, jest zatem z powodzeniem stosowany przy problemach ze skórą.

https://www.wyslijkwiaty.com/kwiaty-na-urodziny-c-139.html

Warto też pamiętać, iż lawenda może się wyśmienicie sprawdzić jako przyprawa. Jej liście są znakomitym dodatkiem do potraw z mięs, ich obecność często uwzględniają również przepisy na zupy i potrawy z rybą w roli głównej. Liście lawendy można też dodawać do wielu sałatek, dzięki czemu staną się one jeszcze smaczniejsze i zdrowsze.
Lawenda jest jedną z bardzie znanych roślin wywodzących się z rewiru Morza Śródziemnego. Współcześnie jej uprawy spotkać można w nieomalże całej Europie, m. in. w Polsce, w której już dawno zdobyła ogromną popularność jako flora lecznicza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *