Windykacja i skuteczność

Czy możliwe jest przeciwstawienie się windykacji? Skuteczna windykacja nie pozwala na uniki stosowane przez pomysłowych dłużników. Ludzie potrafią wznieść się na wyżyny sprytu.
Trzeba na takich uważać i nie dać się wyprowadzić w pole. Sytuacja przypomina pościg za zającem. Ścigający ogar ma do zdobycia pożywienie. Zająć ma do stracenia życie. Czyja motywacja jest silniejsza? Czyj spryt wznosi się na wyżyny? To zmagania, które można przegrać lub wygrać. Jeśli praca jest wyzwaniem i powołaniem nie może sprawiać trudności. Zaangażowanie jest pełne. Efekty działań pod wpływem zdrowego zaangażowania pojawiają się o wiele szybciej. Fachowcy od windykacji twierdzą, że zwlekanie z rozpoczęciem ściągania zadłużenia przynosi zwykle większe szkody. Oddaje inicjatywę przeciwnikowi i pozwala mu na przysłowiowe okopanie się na pozycji.
Skuteczna windykacja należności powinna być procesem bezzwłocznym. Trzeba szybko ustalić fakty na temat dłużnika. I jak najszybciej podjąć decyzje o wszczęciu działań. Nawet jeśli od wykrycia sprawy upłynęło za dużo czasu. Nie należy zaniechać działań zasadniczych. Na prewencje jest już za późno. Negocjacje tez zwykle nie przynoszą oczekiwanego rezultatu. Lepiej późno niż nigdy. Warto też próbować sfinalizować te sprawy, które na pierwszy rzut oka wydają nie do załatwienia. Potrzeba rozwagi i opanowania. Po wielu latach wykonywania zawodu popada się w rutynę. O wiele łatwiej wtedy kontrolować proces.

antywindykacja długów Czeladź