Wybór współdzielonego hostingu WWW

serwerownia

Hosting to pojęcie które od lat na stałe zagościło do naszego języka. Dotyczy ono bowiem nowej, najbardziej rozwijającej się przestrzeni aktywności człowieka – Internetu.

Treści w Internecie prezentuje się na stronach WWW, które to widnieją pod ściśle określonym adresem, tzw.: url. Nazwa tego adresu to tzw domena. Natomiast fizyczna zawartość strony internetowej, czyli pliki (pliki html, css, zdjęcia, filmy, skrypty) znajdują się na serwerze internetowym. Serwer taki by móc obsługiwać podstawowy i najważniejszy protokół bez którego sieć jaką znamy nie istniałaby, musi być wyposażony w specjalne oprogramowanie – serwer WWW. Do przenoszenia plików strony WWW służy protokół FTP, a oprogramowanie obsługujące tenże to tzw klienty FTP.

serweryRozwój Internetu to coraz większa dostępność technologii serwerowej. Pojawiła się usługa hostingu, czyli dzierżawy części powierzchni serwera internetowego, wraz z oprogramowaniem takim jak Apache (najbardziej popularny serwer WWW na świecie) ale także PHP oraz dodatki takie jak instalatory różnych skryptów (CMS, CRM itd.). Jest to tzw hosting współdzielony, czyli na powierzchni jednego serwera wydzielonych jest wiele kont które mogą być udostępniane poszczególnym użytkownikom Internetu. Wiele kont ma jeden adres IP. Innym rodzajem jest hosting dedykowany. Jest to jeden serwer internetowy przeznaczony dla jednego odbiorcy.

Najpopularniejszą usługą jest hosting współdzielony. Oto na co zwrócić należy uwagę przy jego wyborze:

  • dostępność usług – czas pracy serwera  w skali miesiąca, podawana w procentach. Cóż jeżeli hosting jest bardzo dobrze wyposażony i ma sporą pojemność skoro często się wiesza i strona WWW jest np. co drugi dzień przez wiele godzin niewidoczna,
  • odpowiednie dla celów: pojemność i transfer danych,
  • zainstalowane oprogramowanie: PHP, poczta, instalator skryptów,
  • jakość obsługi klienta.

design etykiety samoprzylepne Bydgoszcz
design etykiety samoprzylepne Bydgoszcz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Zso14gliwice