Rynek wtórny laptopów

laptop

Nasycenie rynku elektroniki użytkowej jest ogromne. Dotyczy to oczywiście również laptopów, które już od około dwóch dekad goszczą na polskim rynku. W tym czasie stał się to sprzęt powszechnie dostępny. Jednak zauważyć można pewne ciekawe tendencje, na pierwszy rzut oka nielogiczne.

Ceny przy konkurencji z reguły ustalają się na optymalnym poziomie. Przy dużym nasyceniu nowym sprzętem ceny nowego sprzętu mają tendencję zniżkową a sprzęt używany powinien być bardzo tani.

Jednak używane modele średniej i wyższej klasy, nawet kilkuletnie, potrafią mieć dość wysoką cenę, na poziomie nowych maszyn klasy niższej i średniej. Dlaczego?

Po pierwsze w tej samej cenie oferowane na rynku maszyny są niskiej jakości, zarówno jeżeli chodzi o osiągi jak i standard wykonania. W ogólne jakość laptopów średniej klasy, nie mówiąc o niższej wydaje się być coraz gorsza. Ten sprzęt nie ma służyć nam przez lata, ma być często wymieniany na nowy.

Natomiast starsze laptopy ze średniej i wyższej półki reprezentują wysoki standard wykonania i materiałów a ich charakterystyka pozwala na bezproblemowe używanie w obecnej dobie.


http://biznesfeed.pl